Evlat Kapısı Projesi


Evlat Kapısı Projesi


4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’yle aynı gün başlayan,

Evlat Edindirme Projemizi sizinle paylaşmak istedik…

“evladın olmak istiyorum”  #sahiplenmevlatedin kampanyasına yoğun ilgi,

Ailesi olmayan sokak kedileri için Türkiye çapında düzenlenen “evladın olmak istiyorum” kampanyası, kedi severler tarafından büyük ilgi görüyor. Sokakta tüm olumsuz şartlara rağmen yaşam mücadelesi veren kedilerin aslında bir evlat gibi sürekli yaşayabilecekleri eve ve aileye ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken kampanya ile 50 kedinin evlat edindirilmesi hedefleniyor.

KedVet bakımını üstlendiği kedileri Evlat Edinme sözü ile evine alacak, bakımını üstlenecek aile ve kişilere tam 2 bin TL değerindeki sağlık, aşı, kısırlaştırma, mikroçip, bakım, mama, oyuncağına kadar tüm aksesuarlarını ÜCRETSİZ karşılıyor. Türkiye’de sokak hayvanları için şimdiye kadar görülmemiş bir yardım kampanyasına imza atan KEDVET, projesini #sahiplenmevlatedin hashtag’i ile sosyal medyada paylaştı.

KedVet başkanı Dr.Tarkan Özçetin kedi ve köpeklerin ne satın alınacak bir eşya nede sahibi olunacak bir meta olmadığını, onların ancak bir evlat gibi görülmesi ve bakılması gerektiğine dikkat çekti. Projenin amacının evsiz kedilere bir yuva bulma, kedisiz aile ve insanlara da bir evlat kazandırma amacını taşıdığını belirten Özçetin, bunun için dernek olarak tüm imkanlarını sonuna kadar zorladıklarını söyledi.

Bu kampanya kapsamında kedi evlat edinenlere “evcil hayvan sahiplenme sözleşmesi” imzalatılıyor. İmzalatılan sözleşme ile kedinin ev içindeki fiziki ve psikolojik şartlarının uygunluğunun yanı sıra evlat edinen kişilerin durumları da dikkate alınıyor. Kedinin sahiplenildiği evde iyi bakıldığı, sağlık kontrollerinin yerine getirildiği, kaza veya ağır hastalık durumu olup olamadığı gibi konular da düzenli olarak HEKEV ve KEDVET tarafından takip ediliyor. Aksi bir durumda ise 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa göre ilgili kişiler hakkında kanuni süreç başlatılabiliyor.

Kedicilere sevgi ve saygılarımızla

Dr.Tarkan Özçetin

KEDVET Başkanı