Son teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen görüntüler, dijital ortamda arşivlenmektedir. Böylece detaylı inceleme ile tanıda yeterli görüntüler elde edilebilmekte ve deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedir.

MR (Magnetik Rezonans) ve CT (Bilgisayarlı Tomografi) (Anlaşmalı bir kurum ile )

Hastanemiz anlaşmalı kurumda uygulanan Magnetik Rezonans (MR) ve Bilgisayarlı Tomografi (CT) ile birçok hastalığın erken teşhisini koymakta ve tedavisi için gerekli tedaviyi yürütmektedir.

X-Ray

Röntgen organların boyut, yer ve şekilleri ile ilgili bilgi sağlayan önemli bir görüntüleme yöntemidir. Röntgen sayesinde kemik, akciğer, kalp, karın boşluğu, ağız boşluğu ve diğer bölgeler incelenebilir.Kemik kırıklarından eklem hastalıklarına, tümörlere, kalp hastalıklarından yabancı cisim tespitine kadar bir çok durum ve hastalıkla ilgili bilgi edinmemizi sağlar. Röntgen taraması genellikle ağrısızdır ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

USG (Ultrasonografi)

Ultrasonografi, yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanarak yumuşak dokuları, organları, damarları, kasları ayrıntılı değerlendirmede kullanılan tıbbi bir görüntüleme yöntemidir. Ayrıca tumoral kitle varlığında renki doppler özelliği kullanılarak kitlelerin damarlaşmaları değerlendirilmektedir. Kalp ile ilgili problemlerde ise ekokardiyografik muayene yapılmakta, hastalığın teşhisinde ve tedavi sürecinde önemli rol oynamaktadır. Ağrısızdır.

Endoskopi

Modern tıbbın gereksinimi olan teknolojiden tüm imkanlarıyla faydalanan hastanemizin bünyesinde çağın en yüksek teknolojili Endoskopi cihazı bulunmaktadır. Gerek tanıda gerek de tedavide kullanılan bu cihaz ile yapılan işlemler kedilerin sağlığını minimum riske atmaktadır. Özellikle sindirim sistemi problemlerinde,yabancı cisimlerin uzaklaştırılmasında, nefes borusu gibi çeşitli organlarda meydana gelen problemlerin teşhisinde kullanılmaktadır. İşlemler genellikle lokal anestezi veya sedasyon uygulaması ile uzman veteriner hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

Video Otoskopi

Kedi hastanesinde kullanılmakta olan son teknolojiye sahip video otoskopi cihazı ile büyük ekran monitörden görüntü alarak çok daha kaliteli ve çok daha güvenilir sonuçlar elde edilmektedir.