Umut


Osmaniye’de acı ile başlayan Ankara’da hastanemizde mutlu sonla biten bir Umut hikayesi…
23 Şubat 2014  tarihinde Osmaniye’de tren rayları altında sarman bir kedi bulundu. İki ön ayağı hunharca kesilmiş, bunu yapan canice tren kazası süsü verilmeye çalışılmış bir kedi… ilk müdahalesi Osmaniye’de yapılan, ki yapılmasa belki çok daha iyi olacak kedinin oyuncak bir arabaya sarılmış zavallı görüntüsü ve masum bakışları tüm hayvanseverlerin yüreğine kazındı.
25 Şubat 2014'de kedi tedavi için hastanemize getirildi. Onun yaşama tutunma arzusu tüm hastane personelini derinden etkiledi ve hastanemiz başhekimi Tarkan Özçetin tarafından ismi kondu “UMUT” .Derhal yoğun bakımda tedavi altına alınan Umut’un haftalar sürecek tedavisi başladı.
2 Mart 2014 günü Umut’un yaşam savaşında tüm doktorlarını sevindiren bir gelişme oldu. Bugün Umut geldiğinden beri ilk kez yemek yedi.
3 Mart 2014 Umut’a ilk operatif müdahale yapıldı.
5 Mart 2014 Başarılı geçen operasyon sonrasında her geçen saat daha iyiye gittiği gözlemleniyor.
6 Mart 2014 Bugün sosyal medyada Umut ve doktorları için rahatsız edici bir gelişme yaşanıyor. Bazı sözde hayvanseverler Umut’un gereksiz yere yaşatıldığı ve bir an önce uyutulması gerektiğini söylüyorlar. Hastanemiz son noktayı koyuyor “inadına UMUT”
8 Mart 2014 Umut ikinci operasyonunu oldu.
23 Mart 2014 Hastanemiz Umut’un başına gelenlerin, resmi makamların kabul ettiği gibi kesinlikle tren kazası sonucu olamayacağını belirten Epikriz Raporunu kamuoyuyla paylaştı.
29 Mart 2014 Umut günler süren yaşam mücadelesini kazandı ve bugün yoğun bakım ünitesinden çıktı.
6 Nisan 2014 Hastanemiz Türkiye’nin dört bir yanından duyarlı vatandaşlar ve gerçek hayvanseverden gelen bütün yardım ve destekleri reddederek Umut’un tüm tedavisini gönüllü olarak üstlendiğini ve teklif edilen yardımların tüm sokak canlarına yapılmasını duyurdu.
2 Mayıs 2014 Bugün yapılan tüm testler sonucunda Umut’un tüm kan değerlerinin normale döndüğü ve vücudundaki tüm yaraların iyileştiği haberi Umut’a ve hastanemize güvenenleri sevince boğdu.
27 Haziran 2014 Yaşayamaz, yaşasa da yürüyemez denen Umut, bugün kendisi için geliştirilen protez sayesinde ilk adımlarını attı. Bu mutlu gün hastane kayıtlarına Umut’un “Doğum Günü” olarak geçti.
2 Temmuz 2014  Aylar sonra Umut’un cinsiyetini bile bilmeyen ve sahibi olduğunu iddia eden birisi, Umut’un doktoru Tarkan Özçetin’i güveni kötüye kullanma suçundan mahkemeye verdi.
2 Ekim 2014  Dava reddedildi. Umut o günden beri Cat Hospital Ailesinin  üyesi…